TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Hodnocení atletické sezóny 2008 Tisk
Úterý, 10 Listopad 2009 14:24

Letošní sezóna začala již v lednu a únoru halovými krajskými a záhy republikovými mistrovstvími jak v mládežnických kategoriích, tak i v kategorii dospělých. Největší radost nám udělaly mistrovské medaile dorostence Honzy Maštery (3.m - 200m) a juniorky Katky Huclové (2.m – trojskok).Mezi dospělými pak naznačily své možnosti finálovými umístěními opory extraligového družstva žen Pavlína Vostatková a Lenka Lepičová.

Jarní část sezóny byla především ve znamení extraligových bojů našich žen, jež si skvělým 4. místem po třech základních kolech zajistily postup do podzimního finálového klání o medaile. Velikým úspěchem byl start Pavlíny Vostatkové v reprezentačním družstvu žen České republiky na Evropském poháru družstev a nelze opomenout ani účast Katky Huclové na Mezistátním utkání juniorek v Maďarsku.

Přelom června a července a také konec srpna patřil letním Mistrovstvím České republiky. Z jihočeského Tábora si medaile v kategorii žen přivezla sprintérka Pavlína Vostatková (2.m – 100m), štafeta žen na 4x 100m ve složení Petra Fairaislová, Jana Brožová, Lenka Lepičová a Pavlína Vostatková (2.m) a překážkářka Lenka Lepičová (3.m – 100m př.). Mládežnické kategorie v pražském Edenu medailově podržela opět Katka Huclová (2.m – trojskok juniorek) a výborným zlepšením potěšila Vendy Eismanová (3.m – oštěp juniorek). Zlatou tečku za letošními republikovými šampionáty pak na pražské Julisce napsala Lenka Lepičová ziskem mistrovského titulu v kategorii žen do 22 let v nejkratším překážkovém sprintu. Odměnou za zisk titulu pak byl pro Lenku také reprezentační start ve výběru žen na Mezistátním utkání do 22 let, kde dokázala také zvítězit.

Podzimní část sezóny se nesla především ve znamení soutěží družstev. Ženy v extraligovém finále nastoupily bez šesti indisponovaných opor základní sestavy a proto lze hodnotit konečné 5. místo z Třebíče jako jednoznačný úspěch, za který patří všem závodnicím, trenérům a realizačnímu týmu veliké poděkování.

Z účinkování mládežnických družstev lze vyzdvihnout postup mladších žáků do krajského finále, kde obsadili 4. místo a účast juniorek v semifinále Mistrovství ČR družstev.

Velice potěšující byla v letošním roce činnost oddílové přípravky a s ní související značný nárůst počtu dětí v žákovských družstvech. Tento stav je velikým příslibem, ale i závazkem pro následující roky, proto je potřeba smeknout před konáním všech trenérů, podílejících se na přípravě naší mládeže. Zároveň je však třeba neustále zkvalitňovat naši práci tak, aby se pozitivní růst období posledních dvou let minimálně udržel, lépe však dále zvyšoval.

Závěrem svého krátkého hodnocení bych za průběh a výsledky sezóny 2008 rád poděkoval všem, kdo se podílejí na činnosti našeho klubu ať již v rolích závodníků, trenérů či funkcionářů, a také všem, kteří nás podporují anebo nám třeba „jen“ fandí….

 

Za výbor oddílu vedoucí trenér Lukáš Lintimer

 

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner