TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Extraliga v roce 2010 Tisk
Úterý, 10 Listopad 2009 14:34

V sobotu 12. září se konala ve Staré Boleslavi prolínací soutěž o účast v příštím ročníku atletické extraligy žen. Po ne zcela vydařené sezóně a 8. místě po třech základních kolech extraligy se v této baráži musela představit také naše děvčata. Nejvážnějšími soupeři v boji o tři postupová místa byly z osmičky účastníků celky České Lípy, AK Olomouc, Kolín a především městský rival AK Škoda Plzeň. Již od úvodních vydařených disciplín bylo jasné, že kvalita závodnického kádru je na naší straně a i v celém dalším průběhu soutěže jsme společně s AK Škoda hlídali první 2 příčky. V celkovém součtu jsme se ztrátou pěti bodíků na Škodovku obsadili 2. místo s velikým náskokem na všechny pronásledovatele a v roce 2010 se tak představíme již čtvrtou po sobě následující sezónu v atletické extralize! Zásluhu na tomto úspěchu mají samozřejmě všechny nastoupivší závodnice, nicméně je potřeba vyzdvihnout některé individuální výsledky.

Největší hvězdou záchranné výpravy se stala Pavlína Vostatková – vítězka sprintů na 100 a 200 metrů, dálky, členka vítězné štafety 4x 100m a stříbrné štafety 4x 400m! Neskutečný výkon…

Skvěle se vedlo také Ivaně Sekyrové, která dokázala po vítězném běhu na 3000 metrů s překážkami vyhrát i na patnáctistovce. Záda jí na této trati hlídala 2. v pořadí Monča Preibischová, která v té době již také měla „v nohách“ vítězství v běhu na 5000 metrů. Základ našemu umístění daly v první disciplíně závodu – chůzi na 3000 metrů Barbora Strnadová a Karolína Škrášková, které si v tomto pořadí došly pro vítězství, respektive druhé místo. Přemožitelku nenašla ani výškařka Stáňa Blovská a překážkářka Petra Fairaislová (400m př.), těsně pod vrcholem pak skončily Lenka Lepičová (100m př.) a oštěpařka Helča Brejchová. Bronzové pozice navíc přidaly Jana Brožová v tyči, Vendy Eismanová v oštěpu a Petra Fairaislová v nejkratším překážkovém běhu.

Za skvělé výkony a nasazení všem členkám družstva veliký dík!


Lukáš Lintimer, vedoucí družstva

 

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner