TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Novinky
Finále OMD ml. žactva 2023 a další závody družstev PDF Tisk Email
  
Pondělí, 18 Září 2023 00:00

Zlato a bronz pro mladší žactvo!

Skvělý výkon se povedl atletům a atletkám v mladším žactvu minulou neděli 10. 9. 2023, když se ve Finále Oblastního Mistrovství družstev ml. žactva na městském atletickém stadionu v Plzni mladší žáci umístili na úžasném 3. místě a petřínské družstvo mladších žákyň se svou bojovností vyšplhalo až na příčku nejvyšší a braly zlaté medaile. Narušily tak šňůru vítězství AK Škody Plzeň trvající dlouhých osm let. Zvítězily ziskem 187b, čímž své soupeřky na druhé příčce překonaly o celých 16,5b. Do Finálového boje se nejlépe bodově zapsaly atletky: Eliška Hovorková, Valentýna Zikmundová a Dita Chocholatá. Petřínští mladí atleti brali i v malém počtu účastníků třetí místo ziskem 83b. Nejvyšší bodový přínos svému družstvu zajistili: Petr Tomášek, David Mareš a Ondřej Novák.

Oběma družstvům a trenérům v čele s Bc. Janem Vosejpkou blahopřejeme ke skvělému výkonu!

Výsledky Finále: https://online.atletika.cz/vysledky/68036/0/2

 

Svou soutěž o den dříve ukončila také družstva juniorů a juniorek na Mistrovství Čech juniorů sk.A, které se konalo v Praze na stadionu Eden. Obě juniorská družstva se po konci soutěže umístila na příčce s číslem 7. Celkovému součtu získaných 47b nejvíce přispěli závodníci: Matyáš Neumayer, Tomáš Kraus a Jan Kinkor. Do 33b zisku pak mezi juniorkami nejvíce přispěly: Kristýna Čechová, Nikola Azari a Tereza Mikulíková.

Děkujeme oběma družstvům a jejich trenérům pod vedením Mgr. Jana Krause a Mgr. Karolíny Kupecké za reprezentaci na Mistrovské akci družstev.

výsledky MČ juniorů: https://online.atletika.cz/vysledky/65812/0/2

 

Ze druhého místa v krajské soutěži se také na Mistrovství Čech družstev staršího žactva sk.A probojovaly také petřínské starší žákyně, které se o co největší bodový přínos ze soutěže pokusily 9. 9. 2023 na stadionu v Chebu. Žákyně se i v menším počtu snažily svědomitě a na 11. místě skončily se součtem 32b. O nejvyšší bodový přínos se na MČ postaraly: Kateřina Nováková, Zuzana Šmákalová a Lucie Churavá.

Děkujeme i družstvu starších žákyň v čele s Bc. Alešem Sutnarem za reprezentaci na Mistrovském závodu družstev.

výsledky z MČ žactva: https://online.atletika.cz/vysledky/68730/0/2


 
Léto 2023 PDF Tisk Email
  
Pondělí, 04 Září 2023 00:00

Během letních měsíců tohoto roku zaznamenal náš oddíl hned několik zajímavých akcí a úspěchů. 4. 6. se na městském atletickém stadionu v Plzni konalo Mistrovství v dlouhých překážkových bězích a hodu kladivem, kde se naše dorostenka Kristýna Čechová umístila na skvělém 2. místě na trati 2000m překážek v osobním maximu 8:29,37 min. Žákyně Kateřina Nováková si skvěle vedla v kladivu, které dohodila do vzdálenosti 24,48m a vybojovala tak stříbrnou medaili. 17. června proběhl větší závod a to Mistrovství České republiky juniorů a dorostu v Praze na Julisce. Zde jsme zaznamenali jednu bronzovou medaili a několik finálových umístění. O medaili se v hodu diskem juniorek postarala Eliška Dobešová, která své náčiní poslala do vzdálenosti 40,74m. Do finále se v běhu na 400m dorostenek probojovala Anna Reichová, v soutěži trojskoku juniorek Marina Nedělová a ve skoku vysokém juniorek Anna Šobrová. 25. 6. následovalo Mezikrajové utkání staršího žactva, které proběhlo ve Staré Boleslavi. Zde se předvedl především náš závodník Adam Novák, který se umístil na 1. místě v běhu na 300m, ve vrhu koulí skončil čtvrtý díky nejlepšímu osobnímu výkonu 13,86m a k celkovému druhému místu mezi kraji pomohl družstvu také svou účastí ve štafetě 4x60m. Na začátku července proběhl tradiční závod s názvem Západočeská veteraniáda na Petřínském stadionu a tato akce se opět za přispění všech závodníků i rozhodčích a organizátorů pod vedením Ing. Jiřího Bastla velice vydařila. V Ostravě ve Vítkovicích se uskutečnilo v prvních červencových dnech 1. - 2. 7. Mistrovství České republiky do 22 let, ve kterém se blýskla ženská štafeta 4x400m ve složení Voříšková/Viktorová/Reichová/Sládková, která proběhla cílem v čase 3:46,64 min. na úžasném 2. místě. V létě navíc proběhly dva příměstské atletické tábory pro mladé atlety pod vedením Bc. Aleše Sutnara a letní atletické soustředění na Šumavě pod vedením Mgr. Karolíny Kupecké, kterého se zúčastnilo 70 petřínských členů. 26. srpna jsme zaznamenali také úspěch žákyně Zuzany Šmákalové, která si v rámci závodu Chodská 1500, který je zároveň krajským Mistrovstvím v běhu na 1500m, doběhla pro stříbrnou medaili v čase 5:42,18 min., což je její nejlepší osobní výkon. Nadále naši vytrvalci závodí v rámci Běžeckého poháru mládeže, z jehož závodů si pravidelně vozí body a skvělá umístění do celkového hodnocení.

Držíme všem palce, aby jejich přesun z volnočasového léta do pracovního podzimního procesu byl co nejhladší a těšíme se na pravidelné setkávání při trénincích, závodech a dalších atletickým akcích. Za oddíl TJ Sokol SG Plzeň - Petřín, Aleš Sutnar


 
Nábor do atletických tréninkových skupin 2023 PDF Tisk Email
  
Neděle, 03 Září 2023 00:00

Ahoj a Dobrý den,

zajímala by Tě atletika? Chtěl bys být jako Vadlejch, Švábíková, Juška nebo třeba Jíchová, anebo si chceš prostě jen zasportovat ve skvělém kolektivu? Tak se přidej mezi nás! Wink Nabízíme trénování a závodění ve všech věkových kategoriích na pěkném stadionu s kvalitním vybavením pod dozorem kvalifikovaných trenérů. Stačí jen přijít na trénink Tvé věkové skupiny (dohledáš si na: http://www.sokolplzen-petrin.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=58) a více už se dozvíš u trenérů, kteří Ti zodpoví jakékoli otázky. S sebou stačí mít pouze sportovní oblečení dle počasí, běžecké boty, pití a dobrou náladu. Pro nezletilé děti doporučujeme příchod na úvodní trénink s rodiči.

Náborové tréninky začínají od 2. týdne v září a probíhají celý měsíc, ale můžeš dorazit kdykoliv přes rok. Svou věkovou skupinu si vybereš dle informací v sekci: Tréninkové skupiny

Budeme se na Tebe těšit, trenéři a atleti z TJ Sokol SG Plzeň - Petřín! Smile

Aktualizováno ( Středa, 06 Září 2023 11:51 )
 
Horské MČR a BPM PDF Tisk Email
  
Pondělí, 24 Duben 2023 00:00

Den před odstartováním dalšího ročníku BPM 2023 se v Sušici 15. dubna uskutečnilo Horské Mistrovství České republiky v půlmaratonu. V tomto Mistrovství jsme zaznamenali úspěch vytrvalce Davida Lukáše, který ve své kategorie M35 (muži do 35 let) doběhl v čase 1:46,16 min. na 2. místě.

16. a 19. dubna navíc proběhly první závody Běžeckého poháru mládeže, Běh mravenčí stezkou a Běh osvobození. Výsledky z těchto úvodních vytrvaleckých závodů jsou již k dispozici zde: http://www.pro-sport.cz/vysledky-3/

Gratulujeme všem úspěšným závodníkům ke sběru prvních cenných bodů a medailí.


 
MČR v přespolním běhu (a MS v maratonu) 2023 PDF Tisk Email
  
Pátek, 14 Duben 2023 00:00

V aprílový den 1. dubna 2023 proběhlo Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které letos hostila Tělocvičná jednota v Jablonné nad Orlicí. I přes účast našich vytrvalců z řad dorostu a žactva se nejlépe v závodě zapsali nejmladší. Atlet z přípravky Jaroslav Výhnal si doběhl pro bronzovou medaili, když absolvoval 1 kilometr bahnitým terénem v čase 3:50 min. Třetí místo si zapisuje také přípravkářka Tereza Šturmová, která stejnou trať zaběhla za 3:58 min. Další výsledky petřínských atletů a atletek si můžete zobrazit, když rozkliknete odkazy s konečnými výsledky.

Oběma úspěšným medailistům moc gratulujeme!

výsledky závodu přípravek: https://online.atletika.cz/vysledky/67750/0/2

zbylé kategorie: https://online.atletika.cz/vysledky/65723/0/2

 

Navíc dodáváme malou upoutávku na velký vytrvalecký závod, kterým je Mistrovství světa v maratonu na přelomu září a října 2023 v Rize. Na něm se představí běžec v petřínském dresu Petr Nový, což i to je velký úspěch a budeme mu držet palce, aby předvedl co nejlepší výkon.

 
Jarní akce 2023 PDF Tisk Email
  
Pátek, 14 Duben 2023 00:00

Po konci halové sezony se v oddíle nevěnujeme pouze tréninkům a závodění, ale také vzdělávacím akcím, konajícím se po celé České republice:

Největším úspěchem je v našich řadách pro dlouholetou trenérku Mgr. Karolínu Kupeckou zisk 1. třídy trenérské licence ČAS po absolvování trenérské školy, kterou úspěšně zakončila 10. března tohoto roku.

Dalším úspěchem je pro rozhodčího Aleše Sutnara udělení specializací rozhodčí chůze a rozhodčí pro soutěže sportovcům s postižením, po úspěšně zvládnutých školeních, která absolvoval toto jaro v Pardubicích a Ostravě. V Ostravě se také zúčastnil velké akce = Atletického MČR v paraatletice. Má tak na kontě účast na dalším velkém závodě, ale hlavně vzdělavatelský počin po úspěšném absolvování školení specializace rozhodčí pro měření a vážení náčiní, které proběhlo na podzim v loňském roce v Pardubicích.

Do svých řad vítáme nové mladé rozhodčí 3. třídy, kterými po účastni na školení 25. března jsou: Eliška Dobešová, Kateřina Ivasienková, Kristýna Prokopová a Zuzana Tomášková.

Na velkém doškolovacím semináři v Plzni 26. března se doškolila většina vedoucích trenérů, kterým tak bude prodloužena trenérská licence a nadále na petříně povedou trénink dle nejmodernějších sportovních trendů.

A v neposlední řadě již proběhlo jarní soustředění dorostu v Sušici, jelikož zanedlouho začne hlavní (letní) závodní sezona. K dorostu se po jejich vzoru na konci měsíce dubna přidá i žactvo při svém soustředění.

Všem, kterým se podařilo dosáhnout určitého vzdělávacího z našich řad moc gratulujeme a přejeme, aby své znalosti dokázali co nejlépe využít na vvšech atletických akcích!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 58

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner