TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Novinky
MPK + KK ml. ž. 2024 PDF Tisk Email

Sobota, 01 Červen 2024 00:00

Dnes 1. 6. proběhlo Krajské Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladšího žactva na atletickém stadionu ve Stříbře. I když sklizeň medailí byla na letošním Mistrovství v našich řadách slabší, tak nejdůležitější je mnoho nových nejlepších osobních výkonů, které si naše děti vytvořily. Zmiňujeme zde skvělou medailistku Teu Machalek, která získala stříbro v běhu na 60m v čase 8,25s a bronzovou medaili, když v běhu na 150m proťala cílovou čáru v novém osobním rekordu 20,54s (PB).

Medailistce, všem úspěšným atletům a jejich trenérům v čele s Michaelou Štěrbovou gratulujeme.

Květnové závody hlavní sezony 2024 PDF Tisk Email

Pondělí, 27 Květen 2024 00:00

V měsíci proběhlo celkem pět důležitých atletických závodů a my vám z nich zde vypíchneme medailisty či nejlépe bodující atlety našeho petřínského atletického oddílu:

1. kolo OMD dorostu a st. žactva / 4. 5. v Chebu:

Dci se součtem 28b umístili na 4. místě = nejlépe bodující: Kryštof Kaftan, Martin Dubový, Ondřej Brand a Jan Vigh.

Dky za 109,5b braly 3. místo = nejlépe bodující: Zuzana Šmákalová, Anna Reichová a Kateřina Nováková.

Žci za 70b vystoupali na 6. místo = nejlépe bodující: Jiří Štorc, Vojtěch Koželuh a Marek Sláma.

Žky se díky 118,5b umístily na 4. příčce = nejlépe bodující: Valentýna Zikmundová, Alžběta Králová a Hana Šimáčková.

1. kolo I. ligy družstev žen sk.A / 11. 5. v Domažlicích:

Ž se ziskem 146b umístily na 4. pozici = nejlépe bodující: Anežka Voříšková, Simona Kuboušková a Natálie Krubová.

1. kolo OMD mužů a žen / 12. 5. v Sušici:

M se součtem 72b umístili na 7. místě = nejlépe bodující: Vojtěch Koželuh, David Lukáš a Jan Sedláček.

Ž za 34b braly 8. místo = nejlépe bodující: Vanda Hakrová, Alžběta Králová a Kateřina Krbcová.

1. kolo OMD ml. žactva sk.B / 15. 5. ve Stříbře:

Žcm se součtem 90b umístili na 3. místě = nejlépe bodující: Matěj Vozobule, Jaroslav Vyhnal a Václav Němeček.

Žkm "A" za 181,5b braly 2. místo = nejlépe bodující: Tea Machalek, Anežka Drtinová a Denisa Schinabková.

Žkm "B" pak díky 10b obsadily 5. pozici = nejlépe bodující: Lola Kaprálová a Tereza Vyskočilová.

Žci Jiří Štorc 200m př. / 30,13s (PB)

Žci Ondřej Tůma hod oštěpem / 39,33m (PB)

Žky Dita Chocholatá skok daleký / 4,96m (PB)

Žci Tomášek/Koželuh/Tůma/Wendler 4x300m / 2:48,87 min.

Gratulujeme nejen úspěšným atletům, ale také jejich trenérům v čele s Bc. Alešem Sutnarem - velmi nás těší především značení PB u mnohých atletů i mimo stupně vítězů značící nový vylepšený osobní rekord. Výsledky z Mistrovství zde: https://online.atletika.cz/vysledky/72434/0/2

(Petřínské starší žactvo na Zlaté dráze v Chebu)

Jarní soustředění žactva a dorostu PDF Tisk Email

Neděle, 21 Duben 2024 00:00

Úspěšně nám skončila jarní soustředění v Sušici a Domažlicích - držíme palce našim atletům, aby se nabité zkušenosti povedlo prosadit při velkých závodech jednotlivců i družstev v nadcházející sezoně.

(soustředění dorostu s vedoucí trenérkou Mgr. Karolínou Kupeckou)

(soustředění žactva pod vedením trenérů Michaely Štěrbové a Bc. Aleše Sutnar)

Aktualizováno ( Pondělí, 27 Květen 2024 12:09 )

3x BPM na začátku sezony 2024 PDF Tisk Email

Sobota, 04 Květen 2024 00:00

Máme za sebou prvý závod Běžeckého poháru mládeže (BPM) letošní sezony, který pod názvem Běh mravenčí stezkou proběhl 14. dubna v Tachově. Na startu pochopitelně nechyběli zástupci v petřínských barvách, kteří si chtěli doběhnout pro první cenné body do celkového hodnocení. Některým z nich se podařilo dokonce umístit na jednom ze tří stupňů vítězů a zde jsou jejich jména:

1. místo

Žci Vojtěch Koželuh 4,3 km / 7:10,15 min.

Žky Eliška Volfová 4,3 km / 8:16,30 min.

2. místo

Žky Barbora Šatrová 4,3 km / 8:24,20 min.

Žcm Jaroslav Vyhnal 1,075 km / 3:36,02 min.

EleH Josef Vyhnal 0,65 km / 2:23,71 min.

EleZ Rozálie Vokurková 0,65 km / 2:30,07 min.

3. místo

Dci Kryštof Kaftan 4,3 km / 7:51,03 min.

EleH Filip Havlík 0,65 km / 2:31,66 min.

EleZ Johana Hajšmanová 0,65 km / 2:31,34 min.

Druhý závod BPM, tedy Běh osvobození, proběhl 17. 4. tradičně v Liticích a ani zde nechyběli Petřínští medailisté:

1. místo

Žci Vojtěch Koželuh 1 km / 3:50,54 min.

Žky Eliška Volfová 1 km / 4:12,06 min.

2. místo

Žcm Jaroslav Vyhnal 1 km / 4:15,58 min.

EleH Václav Němeček 0,6 km / 2:14,42 min.

EleZ Johana Hajšmanová 0,6 km / 2:19,77 min.

3. místo

EleH Josef Vyhnal 0,6 km / 2:15,05 min.

A třetí díl vytrvaleckých soubojů s názvem Běh zámeckým parkem se odehrál 1. 5. v Horšovském Týnu. Pojďme si společně také představit naše oddílové medailové vytrvalce:

Žkm Tereza Šturmová ? / 2:31 min.

Tak to byli prozatím všechny krosové závody této sezony a my všem zúčastněným běžcům gratulujeme k zisku skvělých umístění a časů.

Aktualizováno ( Neděle, 19 Květen 2024 21:30 )

HMPK přípravek 2024 a další PDF Tisk Email

Pátek, 22 Březen 2024 00:00

V neděli 17. března se v atletickém tunelu města Plzně konalo Halové Mistrovství Plzeňského kraje předžactva sk. B, kterého se zúčastnili naši nejmladší atleti. Pro některé to byl vůbec první start na vekém atletickém závodu a za jejich výkony a vzorné chování při závodě si všichni zaslouží velký respekt. Ve čtyřboji, který se skládal z běhu na 60m, 60m př., skoku dalekého a hodu plným míčem se dokonce někteří umístili tzv. "na bedně" a my zde uvádíme jejich jména:

EleHm roč. 2015 Jonáš Rauch

Všem medailistům i dalším zúčastněným srdečně gratulujeme a přejeme mladým atletům jen skvělé, zlepšující se výkony, pod vedením všech našich trenérů přípravek, i v nadcházející hlavní atletické sezoně!

O den dříve proběhl na půdě SG v Plzni doškolovací seminář, na kterém si několik našich rozhodčích prodloužilo platnost svého průkazu na další 5ti leté období. Důležitější ale bylo školení nových atletických rozhodčích 3. třídy, které proběhlo pod vedením naší Ústřední rozhodčí Mgr. Erny Linhartové. Na školení lektoroval také rozhodčí Bc. Aleš Sutnar, který s novými adepty probral základy běhů a soutěží na dráze i mimo ní. Můžeme s jistotou konstatovat, že se novými rozhodčími, kteří rozšíří naše petřínské řady, stali tito kandidáti: Kristýna Čechová, David Lukáš, Veronika Sládková a Zdeněk Štrunc. Všem novým rozhodčím gratulujeme a těšíme se, že je v budoucnu uvidíme v nové funkci činovníků při různých atletických závodech!

Poslední milou čerstvou zprávou je úspěch našeho trenéra Bc. Aleše Sutnara, který úspěšně odoponoval své zadané tréninkové plány, s vysokým bodovým součtem splnil písemný test, odevzdal všechny formuláře z náslechových praxí a úspěšně tak završil školení trenérů 3. třídy, které probíhalo od podzimu roku 2023. Zvyšuje si tak svou kvalifikaci a stává se atletickým trenérem 3. třídy, za což mu gratulujeme!

Aktualizováno ( Pátek, 22 Březen 2024 09:43 )

HMČR žactva 2024 a další PDF Tisk Email

Neděle, 10 Březen 2024 00:00

Máme za sebou všechny vrcholy halové atletické sezony. Na Gigantu juniorů a dorostu se našim svěřencům moc nedařilo, ale na Halovém Mistrovství ČR žactva se o úspěch do 10. místa zasloužila Eliška Volfová, svěřenkyně Bc. Aleše Sutnara, která na trati dlouhé 3000m v novém osobním rekordu 11:25,38 min. vybojovala krásné 8. místo.

Elišce i trenérům moc gratulujeme!

Navíc se na konci halové sezony povedl jeden vzdělavatelský počin. Již zkušený rozhodčí Bc. Tomáš Mrázek si na školení v Českých Budějovicích 24. 2. zvýšil svou úroveň atletického rozhodčího na 2. třídu, za což mu moc gratulujeme a těšíme se, že ho uvidíme i ve vrchníkovských funkcích na různých úrovních závodů.

Aktualizováno ( Pátek, 22 Březen 2024 09:38 )